O nás

Vítejte na stránkách naší chovatelské stanice Star of Rotstein.
Jsme chovatelská stanice zabývající se chovem Golden retrieverů - zlatých retrívrů.
Mezinárodní chráněný název byl zaregistrován FCI v listopadu 2012.

Naše chovatelská stanice se nachází v malé vesničce Malíkovice, blízko Slaného.
Zakladatelkou chovu naší stanice je fenka Antonia Estrella de Oro, které jsme začali po její skvělé mamince říkat Kessi.
Kessi je nám a hlavně našim malým vnoučatům obrovským kamarádem, je hodná, přítulná a ke všem v rodině přátelská.
Když jsme poprvé uviděli její maminku a Kessinku jako štěňátko, byli jsme okouzleni. Kdo pozná toto úžasné plemeno, musí nám dát za pravdu...
Chtěli jsme, aby naše štěňátko bylo také tak poslušné a vychované jako jeho maminka. Proto jsme se byli s naší Kessinkou již ve 3. měsíci podívat na cvičišti. Od 5. měsíce jsme začali pilně cvičit základní výcvik poslušnosti.
Naše Kessi žije s námi v bytě, ale i na chaloupce. Ráda nosí věci, např. donese ručník nebo i klíče od auta. O vánocích roznášela všechny menší dárky, třeba i zabalený salám a nic nepoškodila. Poslouchá všechny členy naší rodiny, včetně dětí.
Zúčastnili jsme se oblastní výstavy psů v Mladé Boleslavi, kde byla velmi dobrá (z důvodu špatného předvedení) a dále mezinárodní výstavy v Polsku, kde byla výtečná.
Po úspěšných zkouškách OVVR (ověření vrozených vlastností retrívrů) jsme se rozhodli založit chovatelskou stanici STAR OF ROTSTEIN a umožnit naší Kessi mít malá štěňátka.